Amerykański mistrz horrorów

Nie każdy lubi horrory, ale wiele osób przekonało się do nich po tym, jak mieli do czynienia z książkami pewnego amerykańskiego autora. Oczywiście tym pisarzem jest sam Stephen King. Niezwykle utalentowany człowiek, który na zawsze zapisał się złotymi zgłoskami w panteonie wielkich twórców. Jego książki za każdym razem podbijają listy bestsellerów. Ma ich na koncie już ponad 150, a to i tak nie wszystko, ponieważ sam autor nadal jest aktywny zawodowo. Na podstawie jego dzieł literackich powstało wiele fantastycznych filmów. Jeżeli ktoś chce przeczytać coś naprawdę mocnego, to Stephen King ma wiele książek do zaoferowania.

“Bezsenność”

Ralph cierpi na bezsenność. Mężczyzna w żaden sposób nie może sobie z tym poradzić. Do tego bohater zauważa pewną, dość niepokojącą rzecz – im mniej śpi, tym widzi dużo rzeczy. W tym chociażby zjawy, jakie pojawiają się przy osobach umierających, czy też “aurę” jaka otacza ludzi. Nie wie kompletnie jak ma to zrozumieć. W jego mieście działa pewna klinika, gdzie przeprowadzane są m.in. zabiegi aborcji. Miasteczkowa fundacja Pro Life jest przeciwna temu, że takie miejsce istnieje w ich mieście. Przywódca fundacji – doskonale wszystkim znany sadysta – planuje przeprowadzić zamach na klinikę i wymordowanie wszystkich tam obecnych. Nawet dzieci. Ralph wie, że potencjalną ofiarą może być chłopiec, który będzie odpowiedzialny za losy świata. Bohater postanawia zrobić więc wszystko, aby obronić klinikę. Czy do tego zadania wykorzysta swoje nowe “umiejętności”, jakie powoduje u niego bezsenność?

“Pan Mercedes”


Bardzo spokojne miasteczko, gdzie właśnie nowy dzień budzi się do życia. Przed świtem, w oczekiwaniu na kolejne targi pracy, ustawia się setka bezrobotnych ludzi. W tą grupę, która każdego poranka czeka na zatrudnienie, nieoczekiwanie wjeżdża kradziony Mercedes. Nikt nie wie dokładnie o co chodzi. Wiadomym jest to, że ta kraksa sprawia, iż osiem osób ginie, a kilkanaście zostaje rannych. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, stwierdza, że taki atak sprawia mu niemałą satysfakcję. W swym demonicznym umyśle układa kolejny plan, który ma przynieść jeszcze więcej ofiar. Czy ktoś będzie w stanie sprzeciwić się mu? Czy tajemniczy Pan Mercedes zostanie w porę unieszkodliwiony? Czy życie ludzie zostanie ocalone? Okazuje się, że jedynie emerytowany detektyw Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może sprawić, iż “sprafca” zostanie namierzony. Tylko czy wystarczy im czasu zanim kolejne osoby zginą?