Literatura grozy

Stephen King (https://www.taniaksiazka.pl/autor/stephen-king) to człowiek o którym można napisać naprawdę bardzo dużo, ponieważ już od dawna znajduje się na rynku. Co roku publikuje dla swoich jakieś ciekawe książki z gatunku literatura grozy. Szacuje się, że autor zarabia ok. 50 milionów dolarów średnio przez jeden rok. Każda z jego nowych książek ląduje na szczytach list bestsellerów, a zaraz po premierze, kolejne wytwórnie biją się o to, aby mogły nakręcić na tej podstawie film. Urodził się 21 września 1947 roku w Portland w stanie Maine. Młody Stephen nie zaznał długo szczęścia domowego ogniska, bo ojciec nieoczekiwanie postanowił porzucić swoją rodzinę. Rodzina Stephena była biedna. Już w wieku 1 1lat Stephen miał za sobą pierwsze próby pisarskie, jak więc widać – pisać chciał od zawsze. I to mu zostało – na szczęście, bo dzięki temu możemy cieszyć się wspaniałymi dziełami literackimi. Jego książki to wspaniałe horrory, chociaż czasem nie brakuje w nich elementó fantastycznych.

“Śpiące królewny”

Jedna z pierwszych książek, którą Stephen King napisał razem ze swoim synem Owenem. Śpiące Królewny to kobiety, które zapadają w sen. W jego trakcie wszystkie przyoblekają się w dziwną materię. W śnie kobiety przenoszą się do innego świata, gdzie nikt nie zna słowo przemoc. Panuje tam ład i harmonia. Jest jedna zasada – kokonu i snu nie można przerwać, ponieważ w innym wypadku kobieta wpada w szał. Tylko jedna kobieta nie zapadła w sen – Evie. Ona sama nie wie dlaczego tak się dzieje, ani żaden mężczyzna, który został na ziemi też tego nie rozumie. Czy Evie należy traktować jako cud, czy też jako anomalię? Czy kobieta będzie potrafiła odnaleźć się w męskim świecie przemocy? A może jest wybraną do tego, aby połączyć ze sobą dwa światy?

“Instytut”

Głęboko ukryty przed światem, powstaje specjalny Instytut, gdzie porywane są dzieci o specjalnych zdolnościach. To w tym miejscu poddawane są one badaniom. Naukowcy sprawdzają, jak można ich telepatię i telekinezę wykorzystać do swoich własnych celów. Pewnego dnia w tym miejscu pojawia się Luke, który nie jest mądry. Chłopiec jest super mądry. Zdaje sobie sprawę z tego, że on i jego koledzy są w tym miejscu więźniami. Razem z jeszcze młodszym rekrutem, Averym Dixonem dadzą takie rezultaty, których nikt się tutaj nie spodziewa. Tylko co może mieć z tym wspólnego były gliniarz, który mieszka w małym miasteczku w Południowej Karolinie. Czy te dwa odległe od siebie miejsca mogą się w jakiś sposób ze sobą połączyć? Rozwiązania należy poszukać w książce.